MK Ballerisimo veze 8 medailí z finále Mistrovství ČR

15.05.2019 11:25

Čtyři zlaté a čtyři stříbrné medaile – to je letošní prozatímní bilance klubu MK Ballerisimo Hlučín na finálových kolech Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Největší soutěž mažoretek s hůlkou se konala ve dvou finálových kolech. Tím prvním bylo finále v Hranicích, kde mělo MK Ballerisimo zastoupení littlekadetek, tedy děvčat ve věku 4 – 8 let. Nejmladší naděje hlučínských mažoretek patřily mezi favoritky celého Mistrovství. V průběhu soutěžní sezóny totiž děvčata dosahovala skvělých výsledků. MK Ballerisimo odtancovalo své choreografie velmi dobře a na vyhlášení se holčičky právem radovaly ze zlatých medailí a titulu republikových šampionek ve velké formaci osmnácti děvčátek ve věku 4 – 8 let se svou choreografií na téma pohádkové Zvonilky. Zajímavostí přitom je, že většina děvčat začala s mažoretkovým sportem teprve v září loňského roku. O to větší radost mělo MK Ballerisimo ze zlaté republikové medaile v konkurenci čtrnácti nejlepších klubů České republiky. To však nebyla jediná medaile pro nejmladší Ballerisimačky. Z dalších třech startů získaly děvčata další tři zlaté medaile, a to v kategorii malých formací (sedm mažoretek) a také v duetech a sóle. MK Ballerisimo Hlučín tedy zvítězilo ve všech čtyřech disciplínách s hůlkou v nejmladší kategorii a staly se tak nejlepším družstvem České republiky. A protože nejmladší družstvo MK Ballerisima nenašlo na finále MČR konkurenci, starší družstva se nedala zahambit!

Již o týden později, tedy 4. – 5. 5. se konalo finále Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu výkonnostní třídy A, tedy nejvyšší výkonnostní třídy současnosti. I zde patřilo MK Ballerisimo mezi silnou konkurenci. Největším úspěchem byla stříbrná republiková medaile a titul I. Vicemistryně České republiky v mažoretkovém sportu ve velké formaci juniorek, ve které soutěžilo 21 děvčat ve věku 12 - 15 let. Ballerisimo obstálo v konkurenci dvanácti skupin. I další výkony hlučínského Ballerisima se nesly ve stříbrném duchu. Kadetky, tedy děvčata ve věku 8 – 11 let si za svou choreografii Agentek 007 vybojovala také stříbrné medaile. Další titul Vicemistryň České republiky přidalo juniorské duo, třešničkou na dortu pak byla stříbrná medaile a čtvrtý titul Vicemistryň České republiky přidaly opět kadetky v kategorii duo s choreografií Samurajky.

Finále Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu zakončilo celý národní šampionát. I letos se tak MK Ballerisimo Hlučín zařadilo mezi nejlepší kluby v České republice. Děvčata vozí ze soutěží po celé České republice ale i zahraničí mnoho cenných medailí a titulů. Není výjimkou, že některá z holek přiveze z jedné soutěže i 8 medailí. To vše svědčí nejen o dobrém zázemí děvčat, ale i o kvalitním a profesionálním trenérském týmu. Nyní čeká mažoretky z MK Ballerisima Hlučín Mistrovství Evropy v Chorvatsku a následně i Mistrovství světa v Praze. Z obou šampionátů si již tradičně děvčata odváží mnoho cenných medailí a titulů. I letos tak budou reprezentovat nejen město Hlučín, ale i Českou republiku na největších světových závodech v mažoretkovém sportu.

Moderní mažoretkou sport je v současnosti na vzestupu. Mažoretky z Ballerisima nemají pouze tréninky s hůlkou či třásněmi. Důležitou roli hraje v moderním mažoretkovém sportu také baletní a gymnastická průprava. MK Ballerisimo je tak jediným oddílem v okolí, kde se děvčata kromě práce s hůlkou naučí i balet a gymnastiku. Právě gymnastické a baletní prvky vkládají do svých choreografií s hůlkou a třásněmi. Mažoretky jsou dnes již plnohodnotným sportem, kde můžeme v doprovodu moderní hudby vidět výkony podobající se např. moderní gymnastice.

Zažívat tyto úspěchy mohou v partě super kamarádek a skvělých trenérek také další děvčátka. Den otevřených dveří v MK Ballerisimu a nábor nováčků proběhne v pátek 21. 6. 2019 od 16:00 na Základní škole dr. Miroslava Tyrše v Hlučíně, kde Ballerisimo pravidelně trénuje. V tento den máte možnost nahlédnout do tréninkového chodu celého klubu a zeptat se trenérů na jakékoliv dotazy. Na nové naděje ve věku od 4 let se budeme moc těšit!