Příměstský taneční tábor pro děti z Hlučínska

14.04.2019 20:50

První ročník tanečního příměstského tábora pro děti ve věku 6 – 15 let se bude konat v termínu 1. – 6. července 2019 v Domě dětí a mládeže Hlučín. Přihlášky jsou k dispozici již nyní, a to v kanceláři v Domě dětí a mládeže v Hlučíně. 

Příměstské tábory v Hlučíně, ať už ty se spaním, nebo bez něj, mají již v Hlučíně dlouhou tradici. Většina z nich je zaměřena všestranně. Trenérky mažoretkového sportu MK Ballerisimo Hlučín v čele s šéftrenérkou Karin Wronovou a  Domem dětí a mládeže se rozhodli uspořádat 1. ročník tanečního tábora pro děti ve věku 6 – 15 let. Během týdenního pobytu se děti naučí různé styly tance – například balet, gymnastiku, contemporary, modernu, nebo právě mažoretkový sport, kterému se hlučínské MK Ballerisimo převážně věnuje.

Celý týden bude pod vedením hlavní vedoucí paní Edity Studené. Taneční tréninky povedou trenérky mažoretkového klubu MK Ballerisimo Hlučín, držitelky trenérských licencí a mnoha tanečních i trenérských ocenění. Hlučínské taneční studio MK Ballerisimo Hlučín patří v současnosti ke špičce v mažoretkovém sportu v České republice i zahraničí.  Mažoretky z Ballerisima se mohou pyšnit mnoha tituly a medailemi z republikových, evropských, ale i světových šampionátů. V současnosti se jedná nejen o nejúspěšnější oddíl v širokém okolí, ale také o jeden z největších klubů v České republice.

Děti si na tanečním táboře mohou vyzkoušet, jak vypadají tréninky v hlučínském Ballerisimu, seznámit se s trenérkami tohoto klubu a také se naučí spoustu tanečních kroků. Užijí si mnoho legrace a zábavy při hraní her a naváží nová přátelství. Nebude chybět ani celodenní výlet. Ti, kterým se tanec a mažoretkový sport zalíbí, mohou od září s trénováním pokračovat pravidelně.