Proč si vybrat právě mažoretkový sport?

 

Mažoretkový sport je jeden z nejrychleji se rozvíjejících sportů
V České republice existuje mnoho asociací, každoročně se pořádá Mistrovství ČR, Evropy i světa. Děvčátka začínají trénovat již od 3 let. U mažoretek mohou zůstat až do dospělosti, dokonce existují rodičovské týmy. Dechovka je již zapomenuta, mažoretky jsou moderním sportem. Sportu se začínají věnovat už i chlapci. Rozvoj mažoretkového sportu je také způsoben tím, že ceny nejsou tak závratné, jako např. u společenského tance či hokeje,... Mažoretky sice nejsou nejlevnější sport, ale opravdu nejsou ani ten nejdražší :-).
 

Spojuje balet, gymnastiku, práci s hůlkou či třásněmi a tanec
Mažoretkový sport je jedinečný. Již dávno není jen o pochodování a točení s hůlkou. Profesionální týmy zařazují do svých tréninkových programů i hodiny baletu, gymnastiky, tance a pohybové průpravy. Pohybovka je totiž základem pro úspěch mažoretek na soutěžích s postupy na MČR, ME nebo MS. 

 

Česko jako velmoc mažoretkového sportu
Česká republika se v současné době drží na špičce. Každoročně přivezou reprezentantky ČR spoustu medailí a titulů z Mistrovství  světa. Česká republika má největší národní šampionát ze všech států, kde mažoretky existují. Máme také největší základnu svěřenců a zájem o tento sport neustále roste.
 

 

Pokaždé něco nového
Každý rok se trénují nové choreografie, nové prvky, taneční variace, nová práce s hůlkou. Mažoretky se tam na tréninku nikdy nestihnou nudit. Základní disciplínou je velká pódiová sestava, ve které může soutěžit 8-25 mažoretek. Ta se tančí na velkém podiu o velikosti 12x12 metrů. Další disciplínou je pochodové defilé. Zde mají mažoretky za úkol projít trasu 100 metrů. Samozřejmě i zde musí být promyšlená a poutavá chreografie s využitím tanečních prvků a práce s hůlkou. Trenérky také mohou vybrat děvčata do sóloformací. Rozdělují se na sóla (1 mažoretka), dua a tria (2-3 mažoretky) a malé formace (4-7 mažoretek).

 

Druhá rodina

Děvčátka jsou na tréninku 2-5x týdně, stráví spolu stovky hodin na cestách autobusem na soutěže, zažívají mnoho legrace na týdenním letním soustředění, společně prožívají radost z medailí, úspěchů i titulů, ale také smutek, když to zrovna nevyjde. Na soutěžích se podporují a dodávají si odvahu před startem. Díky tomu, že spolu holčičky tráví i velmi mnoho víkendů, stává se z týmu jedna velká rodina, o kterou nikdo nechce přijít. Mažoretkový oddíl je zkrátka parta nerozlučných kamarádek, které se mají rády a společně jdou za svým snem.