Holky z MK Ballerisima vozí bronz, stříbro a nejčastěji zlato!

23.12.2019

V únorovém vydání Hlučínských novin se můžete dočíst o úspěchu našich děvčat na únorových soutěžích. Článek se objevil také na stránkách Sdružení obcí Hlučínska. Text: Mnoho tréninků, příprav a soustředění zažily mažoretky z MK Ballerisima, které pravidelně reprezentují město Hlučín nejen na celostátních, ale také na mezinárodních soutěžích. Děvčata se na novou soutěžní sezónu začala připravovat v září 2016 a letos v únoru zahájily novou sportovní sezónu. Prvními závody pro Ballerisimačky byla mezinárodní soutěž Zlatá Hlučínská hvězda, která se konala ve sportovní hale v Hlučíně v sobotu 11. února. Na domácí půdě se mažoretkám vystupovalo skvěle. Tyto prostory totiž dobře znají a tak se ani nejmladší členky MK Ballerisima Hlučín (děvčata ve věku 3-7 let) nebála vystoupit a s úsměvem na rtech vybojovat stříbrnou a tři zlaté medaile. Starší kadetky ve věku 8-11 nezůstaly pozadu a v dopoledním bloku ještě přidaly tři bronzové a jednu zlatou medali. Mezi juniorkami (děvčata ve věku 12-15 let) zazářila Veronika Balarinová, která se stala nejen Ballerisimáckou absolutní vítězkou soutěže, ale také zlatou medailistkou. Hlučínské juniorky pak ještě doplnily sbírku medailí o stříbro za malou formaci. Přesto, že byla pro děvčata soutěž velmi úspěšná (MK Ballerisimo Hlučín bylo zařazeno mezi oddíl s největším počtem medaií), neusly mažoretky na vavřínech a již o týden později - v neděli 19.února přidaly do letošní sbírky dalších 12 cenných kovů. Většina medailí byla zlatých (celkem 7 z nich), dále 2 stříbrné a 3 bronzové. Na Hradecké hůlce bylo MK Ballerisimo Hlučín nejpočetnější výpravou co do počtu mažoretek, ale také opět jedním z nejúspěšnějších oddílů soutěže. Milým překvapením byla stříbrná medaile Adélky Stankové, sólistky v kategorii kadetek mladších. Svou zlatou medaili opět obhájila Veronika Balarinová, Melanie Kalinová a Laura Léblová. Všechna děvčata z MK Ballerisima Hlučín reprezentovala město s obrovským úspěchem, všechna odjížděla medailemi na krku a trenérky byly právem pyšné.

V tanečním studiu se zaměřením na mažoretkový sport - MK Ballerisimo Hlučín se mažoretky již od 3 let seznamují se základy tance, baletu, taneční gymnastiky a práce s hůlkou. Do oddílu během roku přichází mnoho děvčat, která mají společný sen - být mažoretkou. Pokud máte i vy doma dcerku, která ráda tancuje, skotačí a parádí se, přiveďte ji do MK Ballerisima! Oddíl pravidelně trénuje v tělocvičně na základní škole dr. M. Tyrše v Hlučíně. Nováčci se mohou hlásit během celého roku na emailu mažoretky-ballerisimo@seznam.cz , nebo mohou přijít každý pátek od 16:30 do tělocvičny na Tyršovce.

Již za týden čeká Ballerisimačky další soutěž v Karvíné, kde mimo jiné usedne do poroty jedna z trenérek MK Ballerisima Hlučín - Karin Wronová. Doufáme, že soutěž se ponese v podobném medailovém duchu, jako předchozí dvě soutěže této sezóny.
Odkaz na celý článek: www.hlucinsko.eu/clanek/mk-ballerisimo--hlucin-sbiralo-v-unoru-cenne-kovy/3539


Více zde: https://www.ballerisimo.cz/news/holky-z-mk-ballerisima-vozi-bronz-stribro-a-nejcasteji-zlato-clanek-z-hlucinskych-novin/