Na začátku toho všeho byl jeden velký sen. Slova, kterými začíná promo video našeho klubu zcela vystihují rok 2015, kdy jsme začaly svůj sen tvořit. Název "Ballerisimo" je složen ze slov "balle" - jako balet, základ každého tance, "r" - jako písmenko ostrostí a přesných pohybů a "isimo" jako přípona vznešenosti, elegance a ladnosti typické pro mažoretkový sport.

Sportovní klub se zaměřením na mažoretkový sport MK Ballerisimo Hlučín byl založen šéftrenérkou klubu Karin Wronovou 30. června 2015. Cílem klubu bylo již od počátku vytvořit velkou a stabilní základnu pro kvalitní rozvoj mažoretkového sportu v Hlučně a okolí. Na začátku celého "příběhu Ballerisima" bylo 14 malých holčiček, které nikdy nedržely hůlku v ruce. Z těchto děvčat později vyrostly zvučná jména mažoretkového sportu. Postupem času, zejména díky výsledkům na soutěžích, se k nám začaly přidávat i děvčata, která bydlí i v jiných městech okolo Hlučína, a tak do MK Ballerisima dnes dojíždí mažoretky z Ostravy, Polanky nad Odrou, Opavy, Petřvaldu, Karviné či z Raduně. Klub v současné době čítá 100 členek rozdělených do pěti družstev - littlekadetky (4-7 let), kadetky (8-11 let, výkonnostní třída A), babykadetky (8-11 let, výkonnostní třída B), juniorky (12-14 let) a seniorky (15 a více let). Zajímavostí je, že v období pandemie covidu-19 se naše základna ještě zvětšila a my jsme mezi sebe v roce 2021 přivítaly rekordní počet nových mažoretek.

Charakteristický pro MK Ballerisimo Hlučín není jen mažoretkový sport, ale také důraz na pohybovou a taneční techniku, baletní přípravu a gymnastiku. Kromě mažoretkových tréninků 2x týdně tak děvčata absolvují ještě 1x týdně takzvaný trénink PTP - pohybovou a taneční průpravu. 

Kromě pravidelných tréninků během týdne trávíme mnoho času v tělocvičně i o víkendech. Každý víkend má soustředění jiné družstvo podle předem daného rozpisu v období září-prosince dané sportovní sezóny. Nejintenzivnější tréninky nastávají v období zimní přípravy, která připadá na leden a únor. V tomto období trávíme v tělocvičně nejvíce času a připravujeme se na nadcházející soutěžní sezónu. Kromě tréninků spolu ale prožíváme mnoho dobrodružství. Jezdíme společně na různé výlety (zoo, lasergame, exitgame, hrady, zámky, zábavní parky a další). Tyto společné výlety nám pomáhají ještě více stmelit kolektiv v klubu. V rámci letní přípravy před mistrovstvím světa tradičně odjíždíme do hor na osmidenní letní soustředění, na které se všichni vždy moc těšíme, protože právě zde si užíváme tu největší legraci a z letního soustředění si odvážíme vždy cenné vzpomínky a zážitky.

Na soutěžích se snažíme podat maximální výkony. Již od začátku našeho působení v mažoretkovém sportu soutěžíme pod Českou federací mažoretkového sportu. Podařilo se nám získat již mnoho titulů Mistryň ČR i světa. Úspěch, medaile a ocenění jsou to, co nás žene kupředu. MK Ballerisimo Hlučín bylo také již několikrát oceněno jako nejlepší sportovní klub města Hlučína.

NAŠE DRUŽSTVA

Náš oddíl je rozdělen na několik tréninkových skupin dle věku a výkonnosti děvčat!

 • LITTLEKADETKY - Děvčátka ve věku 4-7 let. V současnosti nejlepší tým ve své věkové kategorii v celé České republice (Mistryně, Vicemistryně i II. Vicemistryně ČR).  V roce 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022 se staly Mistryněmi České republiky. Jsou také Vítězkami světového poháru mažoretek.
 • BABYKADETKY - Skupina pro děvčata ve věku 8-11 let. Děvčata soutěží ve výkonnostní skupině B.
 • KADETKY - Skupina pro děvčata ve věku 8-11 let. Mezi největší úspěchy patří tituly Mistryně, Vicemistryně a II. Vicemistryně ČR, Vicemistryně a II. Vicemistryně Evropy, Vicemistryně a II. Vicemistryně světa. V roce 2021 a 2022 se staly Mistryněmi České republiky a Mistryněmi světa.
 • JUNIORKY - Družstvo děvčat ve věku 12-15 let. Mezi jejich největší úspěchy patří tituly Vicemistryně ČR, Vicemistryně Evropy a Vicemistryně světa. V roce 2021 a 2022 se staly Mistryněmi České republiky, Vicemistryněmi a Mistryněmi světa.
 • SENIORKY - Družstvo nejstarších slečen, děvčat ve věku 15 a více let. Děvčata se pyšní tituly jako Vicemistryně Evropy.

ROZPIS TRÉNINKŮ

Trénujeme na Základní škole dr. M. Tyrše v Hlučíně, která je naší "základnou", dále na ZŠ Hornické v Hlučíně, na ZŠ Generála Svobody v Hlučíně a na Gymnáziu v Hlučíně. 

Tréninkové dny:
 • Přípravka: 1x týdně
 • Littlekadetky: 2x týdně + tréninky o víkendu dle rozpisů
 • Babykadetky a Kadetky2-3x týdně + tréninky o víkendu dle rozpisů
 • Juniorky2-3x týdně + tréninky o víkendu dle rozpisů
 • Seniorky2-3x týdně + tréninky o víkendu dle rozpisů
 • Gymnastika, balet, moderna
 • Sólovky, individuály
 • Víkendové tréninky: cca 2x měsíčně, rozpis vždy s předstihem na Portále

Organizace sezóny:

 • Září, říjen, listopad, prosinec, leden 
  Příprava nových choreografií (t
  réninky a soustředění).
 • Únor, březen, duben, květen, červen
  Hlavní soutěžní sezóna.
 • Červenec
  Mažoretkové prázdniny.
 • Srpen
  Velké letní soustředění a Mistrovství světa.

BALET A GYMNASTIKA

Důležitá součást moderního mažoretkového sportu.

Balet a především gymnastika je pro moderní mažoretkový sport dnes již nezbytná. Náš klub je jediným klubem v širokém okolí poskytující taneční, baletní a především gymnastickou průpravu kvalifikovanými lektory z těchto oblastí, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Naše děvčata jsou tak ideálně a především profesionálně připravena na gymnastické či akrobatické prvky jako jsou přemety, salta, araby, šprajcky, ale i prvky flexibility, jako jsou šňůry, provazy a jiné potřebné prvky pro mažoretkový sport. 

ŘÁD NAŠEHO SPORTOVNÍHO KLUBU

Náš mažoretkový oddíl se řídí Řádem, který je závazný pro všechny sportovce i jejich zákonné zástupce. Řád byl sestaven za pomoci právní kanceláře Mgr. Novákové. Jeho šíření a kopírování je zakázáno!