ONLINE JARNÍ NÁBOR 2021

Pandemická situace nám nedovoluje se sejít jako obvykle v tělocvičnách, letošní jarní nábor tak nabízíme online! Chceš se stát mažoretkou? Chceš po rozvolnění opatření začít sportovat v partě skvělých a úspěšných mažoretek? Do mažoretek jsi již chodila, nebo naopak chceš začít úplně poprvé? Pro nás není nic problém! Stačí napsat a domluvit se! Jak postupovat při online přihlášení do našeho klubu?


1. Vyplň online přihlášku dole na této stránce.

2. Vyčkej na odpověď trenérek našeho sportovního klubu.

3. Po domluvě termínu konzultace Ti budou trenérky k dispozici telefonicky či emailem pro osobní konzultaci přihlášky nového sportovce.

4. Po rozvolnění opatření nastoupíš do tělocvičny :-).


Těšíme se na každého, kdo chce být součástí našeho klubu!

NÁBOR NOVÁČKŮ - SPORTUJ S NÁMI

Chceš být krásnou mažoretkou? Věnovat se estetickému sportu a být v něm úspěšná? Baví tě tanec, balet, gymnastika a tanec, nebo se ti líbí a chceš se to naučit? Chtěla bys zažít něco nového a poznat nové kamarádky? Pokud se chceš účastnit soutěží, vystoupení, soustředění, chodit na tréninky, zlepšovat se a tancovat, přihlas se k nám! 

Přijímáme všechna děvčata od 4 do 18 let! Přijímáme úplné začátečníky i již pokročilé mažoretky. 

ONLINE PŘIHLÁŠKA

Proč si vybrat náš klub?

 • Mažoretkový sport propojený s baletem, gymnastikou a tancem.
 • Přátelský přístup vedení a trenérek.
 • Tréninky pomocí moderních metod - kvalitní zázemí - nejen praxe, ale i teorie, rozbory,...
 • Profesionální trenérky - držitelky licence sportovního trenéra dětí a mládeže, absolventky kurzů sportovní psychologie, tanečních a mažoretkových vzdělávacích workshopů,..
 • Skvělý kolektiv plný kamarádek - druhá rodina.
 • Spolupráce a komunikace s rodiči našich svěřenkyň.
 • Vlastní fyzioterapeutka (pomoc děvčatům, tejpování, ...).
 • Nejsme kroužek - jsme mažoretkový oddíl na sportovní úrovni.
 • Nabízíme mažoretkový sport na hobby i profesionální úrovni.
 • Úspěchy, medaile, účast na prestižních soutěžích mažoretek.
 • Rodinná atmosféra - makáme na sobě, ale vždy s úsměvem :-).
 • Úzká spolupráce s městem Hlučín.
 • Důkazem kvality jsou i přestupy dětí k nám z jiných oddílů.
 • Jsme držitelkami mnoha ocenění, republikových, evropských i světových medailí.

Proč si vybrat mažoretkový sport?

Mažoretkový sport je jeden z nejrychleji se rozvíjejících sportů
V České republice existuje mnoho asociací, každoročně se pořádá Mistrovství ČR, Evropy i světa. Děvčátka začínají trénovat již od 3 let. U mažoretek mohou zůstat až do dospělosti, dokonce existují rodičovské týmy. Dechovka je již zapomenuta, mažoretky jsou moderním sportem. Sportu se začínají věnovat už i chlapci. Rozvoj mažoretkového sportu je také způsoben tím, že ceny nejsou tak závratné, jako např. u společenského tance či hokeje,... Mažoretky sice nejsou nejlevnější sport, ale opravdu nejsou ani ten nejdražší :-).

Spojuje balet, gymnastiku, práci s hůlkou či třásněmi a tanec
Mažoretkový sport je jedinečný. Již dávno není jen o pochodování a točení s hůlkou. Profesionální týmy zařazují do svých tréninkových programů i hodiny baletu, gymnastiky, tance a pohybové průpravy. Pohybovka je totiž základem pro úspěch mažoretek na soutěžích s postupy na MČR, ME nebo MS.

Česko jako velmoc mažoretkového sportu
ČR se v současné době drží na špičce. Každoročně přivezou reprezentantky ČR spoustu medailí a titulů z Mistrovství světa. Česká republika má největší národní šampionát ze všech států, kde mažoretky existují. Máme také největší základnu svěřenců a zájem o tento sport neustále roste.

Pokaždé něco nového
Každý rok se trénují nové choreografie, nové prvky, taneční variace, nová práce s hůlkou. Mažoretky se tam na tréninku nikdy nestihnou nudit. Základní disciplínou je velká pódiová sestava, ve které může soutěžit 8-25 mažoretek. Ta se tančí na velkém podiu o velikosti 12x12 metrů. Další disciplínou je pochodové defilé. Zde mají mažoretky za úkol projít trasu 100 metrů. Samozřejmě i zde musí být promyšlená a poutavá chreografie s využitím tanečních prvků a práce s hůlkou. Trenérky také mohou vybrat děvčata do sóloformací. Rozdělují se na sóla (1 mažoretka), dua a tria (2-3 mažoretky) a malé formace (4-7 mažoretek).

Druhá rodina
Děvčátka jsou na tréninku 2-5x týdně, stráví spolu stovky hodin na cestách autobusem na soutěže, zažívají mnoho legrace na týdenním letním soustředění, společně prožívají radost z medailí, úspěchů i titulů, ale také smutek, když to zrovna nevyjde. Na soutěžích se podporují a dodávají si odvahu před startem. Díky tomu, že spolu holčičky tráví i velmi mnoho víkendů, stává se z týmu jedna velká rodina, o kterou nikdo nechce přijít. Mažoretkový oddíl je zkrátka parta nerozlučných kamarádek, které se mají rády a společně jdou za svým snem.

Hlučínské taneční studio se zaměřením na mažoretkový sport MK BALLERISIMO nezahálelo ani v době karantény. I přes to, že tělocvičny a veškerá sportoviště v našem městě zela prázdnotou, trenérky v Ballerisimu si s touto situací uměly hravě poradit. Jak trénují mažoretky doma? I přes to, že se jedná o kolektivní sport, dokázaly jejich trenérky Karin,...

Ještě před tím, než Českou republiku zasáhla opatření v souvislosti s šířením koronaviru, se mažoretky z klubu MK Ballerisimo z Hlučína stihly zúčastnit dvou soutěží. Děvčata zahájila sezónu na výbornou. Úplně první soutěží, které se děvčata zúčastnila, byla soutěž v Hradci nad Moravicí. Mažoretky z hlučínského Ballerisima zde vůbec poprvé...