Mažoretky MK BALLERISIMO míří na Mistrovství světa

23.12.2019

V neděli 4.6.2017 se v hlučínské sportovní hale konala jedna z největších soutěží mažoretek. Ta nesla název Silesia Grand Prix a byla nominační soutěží pro mistrovství Evropy a světa v mažoretkovém sportu. Organizace se ujal domácí tým mažoretek MK BALLERISIMO Hlučín ve spolupráci se základní školou dr. Miroslava Tyrše. Celá prestižní soutěž pak probíhala pod záštitou místostarostky města Hlučína paní Blanky Kotrlové. Na samotnou přípravu závodů měl pořadatelský tým jen zhruba 4 týdny.

Celý soutěžní den ale proběhl na jedničku. Po úvodním slovu paní místostarostky a paní ředitelky ZŠ dr. M. Tyrše následovala státní hymna. Poté se již začalo bojovat o medaile. V dopoledním bloku soutěže jsme mohli vidět nejmladší závodnice - věkovou kategorii littlekadetek do osmi let. Pro malé mažoretky to byla úplně poslední národní soutěž v celé sezóně. Dále už je čekají jen tréninky na sezónu novou. Velkou radostí byl fakt, že všechny zlaté medaile zůstaly "doma". Mažoretky MK Ballerisimo zvítězilo v kategorii velkých formací, další první místa opět vybojovaly Sólistky Laura Léblová a Melanie Kalinová. Třešničkou na dortu byla malá formace, která si minulý týden odvezla z finále Mistrovství České republiky zlaté medaile. Ani na Grand Prix tomu nebylo jinak a malým závodnicím z hlučínského MK Ballerisima se opět na krku houpaly zlaté medaile.

Program pokračoval kategorií kadetek - dívek od osmi do jedenácti let. Zde byl boj o medaile hodně vyrovnaný. Kromě domácích kadetek zde startovala také děvčata z Ostravy, Náchoda, Kroměříže a z mnoha dalších, i hodně vzdálených měst. Zvláště obsazenou kategorií byla disciplína sólo. I v kadetkách se domácímu MK BALLERISIMU velmi dařilo. Děvčata minulý měsíc vyhrála finále MČR mažoretek v Opavě, odkud postoupila do nejvyšší možné výkonnostní třídy. No a se zlatem na krku z nedělního Grand Prix postoupily Ballerisimácké kadetky až na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, které se koná letos v srpnu. Nezklamala ani malá formace hlučínských kadetek. Ty obsadily třetí místo. Medailového ceremoniálu se zúčastnil pan Josef Doležel, prezident mezinárodní federace mažoretkového sportu. Medaile těm nejlepším předávala také paní místostarostka města. Ta měla velkou radost, když kovy nejcennější mohla předat právě domácímu týmu - MK BALLERISIMU.

Po krátké přestávce následovala odpolední část programu. Zde se představilo opět mnoho šikovných děvčat. Ve druhém bloku soutěžního dne závodily juniorky, což jsou děvčata od dvanácti do čtvrnácti let a také seniorky, děvčata od patnácti let. Soutěžilo se nejen s hůlkou, ale také s třásněmi. Nejlákavější diváckou disciplínou bylo pochodové defilé na trase 100 metrů se třemi zatáčkami. I v této náročné disciplíně se MK BALLERISIMO ujalo vedení. Hlučínské juniorky si za defilé vysoutěžily zlaté medaile a ještě cennější postup na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu. Neztratily se ani v pódiové sestavě, kde se svou choreografií Královna říše stínů vybojovaly pro změnu stříbro a rovněž postup na letošní Mistrovství světa do Prahy. Poslední juniorský postup na světový šampionát pro BALLERISIMO zajistila sedmice juniorek s náčiním MIX. Jde o choreografii, kde mají tři mažoretky hůlku a čtyři mažoretky třásně. Tato kategorie byla také divácky velmi atraktivní, protože zkloubit práci s hůlkou a třásněmi do jedné choreografie není vůbec jednoduché. I tato choreografie byla ale oceněna zlatou medailí. Vítězky MČR mažoretek - juniorská malá formace se samozřejmě nenechala zahanbit a i na Grand Prix děvčata vybojovala pro Hlučín další zlatou medaili. Loňská Mistryně České republiky Gabriela Křížová pak jako perličku na závěr soutěže přidala do sbírky stříbrný kov a rovněž postup na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu. Milým překvapením bylo, že domácímu týmu mažoretek MK Ballerisimo Hlučín přišel fandit i pan starosta Pavel Paschek.

MK Ballerisimo je velmi rádo za podporu města, protože díky tomu mohou děvčata dosahovat svých snů a prezentovat Hlučín po celé republice i Evropě. Mažoretky z MK BALLERISIMA mají za sebou veleúspěšnou sezónu. I přes to, že se jedná o poměrně mladý tým fungující pouhé dva roky, děvčata sbírají obrovské úspěchy všude, kam přijedou. Letos mají za sebou již mnoho soutěži a z každé přivezly minimálně 5 cenných kovů, vždy mezi nimi byla i zlatá medaile. Celkově tak má Ballerisimo letos na svém kontě 50 zlatých medailí, 16 stříbrných medailí a 21 bronzových medailí. Kromě ocenění za reprezentaci města Hlučína děvčata získala také dvě ceny VIP poroty, 15 postupů na Mistrovství Evropy a 9 postupů na Mistrovství světa. Zařadily se tak po pouhých dvou letech mezi elitu mažoretkového sportu. Přidat se k týmu MK BALLERISIMO můžete každý pátek od 16:30 v tělocvičně na základní škole dr. M. Tyrše v Hlučíně, nebo napište na email mazoretky-ballerisimo@seznam.cz.

Veškeré informace o oddíle naleznete na www.ballerisimo.webnode.cz