Mažoretky z Ballerisima Hlučín protančily celé léto

28.03.2022

Doslova protančené léto zažila parta sedmdesáti děvčat z mažoretkového klubu MK Ballerisimo Hlučín. Kvůli pandemii způsobené nemocí Covid-19 byly od března zrušeny i všechny soutěže v mažoretkovém sportu, mezi nimi také Mistrovství České republiky, Evropy i světa. 

Na světový šampionát se hlučínské Ballerisimo každoročně připravuje na letním přípravném campu. Letos to ale bylo zcela jinak. Protože vládní nařízení zakazovala sportovat celý březen a duben, mažoretky si dva ušlé měsíce dobrovolně nahradily přes letní prázdniny. Jak samy říkají - bez kamarádek se to prostě už nedalo vydržet.

Trenérky se děvčatům věnovaly pravidelně celý červenec a srpen, holky si užívaly mnoho legrace společně. Nechyběly ani výlety a samozřejmě již zmíněný letní camp, který letos mažoretky MK Ballerisimo Hlučín pojaly jako přípravu na novou sezónu. Na soustředění, které trvalo 7 dní nejen pořádně 7-8 hodin denně trénovaly, ale také si stihly užít spoustu legrace.

Děvčata čekal výlet do Zlatokopeckých dolů, soukromé letní kino a dárek v podobě vstupenky do multikina v Ostravě, dále také noční bojovka, vodní balónková bitva, soutěže, hry, módní přehlídka a nechyběla ani všemi oblíbená diskotéka s tombolou, ve které si každý vylosoval svůj dárek. Mažoretky MK Ballerisimo Hlučín jsou sportovním oddílem, který se věnuje modernímu mažoretkovému sportu, který doplňují o základy baletu, gymnastiky a také různých tanečních stylů - contemporary, jazz, nebo také disco dance.

Přidat se do rodiny Ballerisima mohou všechna děvčata ve věku 4-15 let. Nábor nových členek se uskuteční v pátek 4.9. v 18:00 v tělocvičně základní školy dr. M. Tyrše v Hlučíně a přihlášku je možné zaslat přes online formulář na stránkách klubu - www.ballerisimo.cz. Klub se těší na nové posily!