Mažoretky z Hlučínského Ballerisima vezou domů republikové medaile i postupy!

23.12.2019

Karviná patřila ve dnech 12.-13.5. mažoretkám. Konalo se zde totiž finále Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Hlučín zde měl tradičně své zástupce - mažoretky MK Ballersimo, které trénují v tělocvičně na ZŠ dr. M. Tyrše. Děvčatům se dařilo po celou soutěžní sezónu, která začala již v únoru. Na soutěžích, které se konaly po celé České republice, zářily. Z každé soutěže dovezly mnoho medailí, a tak není divu, že v karvinském finále patřily mezi favoritky. Ballerisimo závodilo po oba soutěžní dny. Hned v sobotu o sobě hlučínské mažoretky daly znát. Nejmladší mažoretky z MK Ballersima ve věku 4-8 let patří již tři roky mezi absolutní špičku České republiky. I letos toto postavení upevnily. Malou mistryní se stala Ema Malkrabová v sóle s hůlkou, kde zvítězila v konkurenci patnácti nejlepších sólistek z celé republiky. Zabodovalo také duo v nejmladší kategorii littlekadetek, děvčata opět brala republikové zlato. Ve stejné kategorii malé Ballerisimačky braly stříbrné medaile, tentokrát ale v disciplíně velkých pódiových sestav.

Jde o velmi složitou disciplínu - nejmladší děvčata začala s mažoretkovým sportem teprve v září. Pod vedením trenérek Viktorie Čejkové a Karin Wronové pak 2-3x týdně trénovaly nejen práci s hůlkou, ale také baletní a gymnastickou průpravu. Ballerisimo se tak stalo týmem s nejvyšším počtem medailí v nejmladší kategorii littlekadetek na finále Mistrovství České republiky, stejně jako loni. V odpoledním programu vystupovaly starší kadetky, dívky ve věku 8-11 let. Ty se loni staly vítězkami MČR mažoretek, ze kterého postoupily do nejvyšší výkonnostní třídy A, a také na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu.

Cíle tak rozhodně byly vyšší, než loni. Své defilé, což je disciplína, ve které musí děvčátka projít trasu 100 metrů, zvládly Ballinky na výbornou. V republikové konkurenci braly 5. místo a přímý postup na Mistrovství Evropy i světa v mažoretkovém sportu. Největším překvapením pro trenérky Veroniku Balarinovou, Karin Wronovou a Lucii Bilíkovou byla ale pódiová sestava s tématem Agentek Powerpuff girls, se kterou děvčata vybojovala 6. místo a rovněž přímé postupy na Evropský i světový šampionát. V juniorské kategorii se dařilo opět. Děvčata ve věku 12-15 let jsou zatím nejstaršími mažoretkami v Ballerisimu. Tato děvčata na finále MČR postoupila z prvního místa, proto byla očekávání velká. A to se potvrdilo. S pódiovou sestavou na téma špionek Totally Spies se Ballerisimo umístilo na 5. místě, s pochodovým defilé pak těsně pod stupněmi vítězů na místě čtvrtém. I tyto obě choreografie trenérek Gabriely Křížové a Karin Wronové získávají postup na Mistrovství Evropy a světa 2018 v mažoretkovém sportu

Velkou radost do týmu přinesla sólistka Nikol Bilíková, která se v obrovské konkurenci sólistek umístila na 3. místě v kategorii sólo 2baton kadetky a stala se tak II. Vicemistryní České repubiky pro rok 2018.

Nedělní soutěžní den byl rovněž plný radosti, protože děvčata z Ballerisima přidala další postupy na Mistrovství Evropy i světa. Díky jejich úspěchu tak budou reprezentovat město Hlučín v Chorvatsku. Do Crikvenice na Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu odjedou už v polovině června. MK Ballerisimo bude jediným týmem, který bude město Hlučín reprezentovat na evropském šampionátu. Poté čeká mažoretky zasloužený měsíc volna. Srpen však opět věnují tréninkům, a to díky přípravě na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, které letos se koná v Praze.

Medaile, tituly a postupy však nejsou jen odměnou pro trenérky, mažoretky, ale také pro všechny, kteří se podílejí na podpoře tohoto velkého a veleúspěšného týmu mažoretek Ballerisimo z Hlučína. Za veškerou podporu svým partnerům a fanouškům děkujeme.